Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwietnia 2020r. Imieniny: Franciszka, Władysława
Historia Drukuj

Przedszkole  im. Czesława Janczarskiego w Sławie istnieje od 1946 roku. Początkowo było prowadzone przez Caritas. Kierownictwo powierzono siostrze zakonnej Matyldzie Gierszewskiej.
W 1948 roku powstało Publiczne Przedszkole przy ul. Waryńskiego 41, które często zmieniało swoją siedzibę: z ul. Waryńskiego zostało przeniesione na ul. Chopina 10, a następnie na Plac Marchlewskiego.
W 1958 roku Przedszkole otrzymało oddzielny budynek przy ul. Waryńskiego 55.
Z roku na rok zwiększała się liczba dzieci i zachodziła konieczność tworzenia nowych oddziałów.
W 1975r. powstał trzeci, a w 1978r. czwarty oddział w adaptowanych salach byłego internatu Zasadniczej Szkoły Rolniczej przy ul. Waryńskiego 18.
W 1978r. w Przedszkolu w Sławie odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Czesława Janczarskiego. Honorowymi gośćmi byli: - Krystyna Janczarska - żona Czesława Janczarskiego, Wacław Bisko - sekretarz redakcji czasopisma "Miś".
Czesław Janczarski stworzył postać Misia Uszatka, był naczelnym redaktorem jedynego na ówczesne czasy czasopisma dla dzieci "Miś" oraz autorem licznych książek, tj. "Przedszkole na kole", "Przygody i wędrówki Misia Uszatka", "Domek z piernika", "Płynie Wisła, płynie" i inne.
W 1984r. dzieci w Sławie otrzymują pod choinkę nowe przedszkole. Przedszkole dysponuje  154 miejscami. W placówce zatrudnionych jest 30 pracowników, w tym 15 nauczycieli.

21.10.2016 roku  Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie obchodziło 70 lecie istnienia.