Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwietnia 2020r. Imieniny: Franciszka, Władysława
Priorytety przedszkola Drukuj

„Każde dziecko, które uczęszcza do Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie kocha przyrodę i zwierzęta i czuje się za nią odpowiedzialne. Jest wrażliwe na potrzeby środowiska i dzieci niepełnosprawnych".

PRIORYTETY PRZEDSZKOLA

1.     Dążymy do pełnego i harmonijnego rozwoju dzieci poprzez kontakt z przyrodą w ich najbliższym środowisku przy współpracy z rodzicami.
2.  Realizujemy pracę wychowawczo- dydaktyczno - opiekuńczą w oparciu o autorski „Program wychowania i edukacji przyrodniczej w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie”.
3.    Na terenie przedszkola stworzyliśmy ,, mini zoo", wolierę, ,, mini ogród" salę wyposażoną w sprzęt do prowadzenia obserwacji przyrodniczych i bezpośredniego kontaktu dzieci z przyrodą i zwierzętami. Wychowankowie mogą odkrywać, przeżywać, obserwować, doświadczać itp.
4.  Prowadzimy dobrze zorganizowane zabawy, zajęcia, wycieczki przyrodniczo - edukacyjne, uroczystości związane z przyrodą, zwierzętami i ochroną środowiska podczas których bierzemy pod uwagę indywidualny rozwój i możliwości każdego dziecka.
5.     Zapewniamy równe szanse rozwoju wszystkim dzieciom, również tym o  specjalnych potrzebach edukacyjnych, wychowawczych i zdrowotnych.  Realizujemy zajęcia z zakresu:,, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka", zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne". kółka  zainteresowań, praca z dzieckiem zdolnym.
6. Różnimy się od innych przedszkoli tym, że w sposób zorganizowany, systematyczny i ciągły opiekujemy się zwierzetami. Co roku 11 maja obchodzimy święto ,, Jestem przyjacielem zwierząt".